Proteklih mjesec dana bilo je veoma izazovno za Taekwondo klub Velika Gorica ali i izuzetno uspješno jer su ostvareni odlični rezultati.

Prošli smo tisuće kilometara i promovirali naš Grad i klub po Europi i svijetu jer smo bili na relacijama Zagreb-Dugo Selo-Srbija-Albanija-Latvija-Korea – započeo je Igor Matić, trener i čelnik kluba i nastavio “Krenut ćemo naravno sa našom seniorkom Sarom Habijančić.  koja i dalje vrijedno skuplja bodove na svjetskoj rang listi. Sara je u proteklih mjesec dana  nastupila na G1 Riga open u Latviji i na G! Albania open u Tirani/Albania. Na oba turnira Sara je zauzela 9.mjesto i skupila ponešto bodova za WT rang listu. Možemo možda reći da nismo navikli na 9.mjesta ali ako uzmemo u obzir da se Sara priprema za Europsko prvenstvo za mlađe seniore(U21) koje će se održati krajem 11.mjeseca i kako očekujemo da bi tada trebala biti najspremnija onda sa ovim rezultatima trebamo biti zadovoljni. Sara je trenutno 45 na WT rang listi što je i dalje izvrstan rezultat. Saru do kraja godine očekuje Europsko prvenstvo za mlađe seniore/ke, G1 BiH open te seniorsko prvenstvo Hrvatske.

Dok je Sara boravila u Litvi, juniorke i kadetkinja bile su kvalifikacijskom turniru za završni Grand prix koji se održavao u Nišu a koja će završnica biti po prvi put održana u prosincu u Rumunjskoj.  Turnir u Nišu okupio je skoro 950 natjecatelja iz preko 35 država i ujedno je bio najviše rangirani turnir za Europsku rang listu kadeta i juniora, imao je oznaku E3.

Na ovaj turnir smo išli sa kadetkinjom Lejlom Leom Kajfeš i juniorkama Lanom Gavrilov, Lanom Horvat, Katarinom Bačurin, Dorom Habijančić i Sarom Prpić.   Turnir je bio iznimno kvalitetan jer su došli svi najbolji sa Europske rang liste kako bi potvrdili odlazak na završni Grand prix. Jedina koja je dohvatila postolje i brončanu medalju bila je Sara Prpić koje je s tim plasmanom potvrdila odlazak na završni Grand prix. Napomenut ćemo da je Sara također nastupila na G1 Albania openu i osvojila 1.mjesto. Podsjećamo da Sara dolazi iz Rijeke i već više od dvije godine trenira i ide na natjecanja sa našim sportašicama, te s toga možemo reći kako je ona dio našeg „tima“. Od ostalih naših sportašica jedino je Katarina Bačurin uspješno prošla prvo kolo i na kraju zauzela plasman na 9.mjesto, dok su ustale naše sportašice izgubile u prvom kolu. Nemamo za ćim žaliti, cure su redom izgubile od protivnica koje su poslije završile na postolju, dale su svoj maksimum u ovom trenutku i idemo dalje jer pred njima su za ovu godinu još ostala dva velika turnira, G1 Croatia open i G1 BiH open, a za sljedeću godinu se nadamo da će netko od njih završiti na  finalnom Grand Prix-u – prenio nam je dojmove Igor.

Dok su „prvotimci“ putovali po Europi i mlade nade kluba i oni koji dolaze su odradili dva turnira, Čigra open 2024 u Zagrebu te Dugo Selo open 2024. Na ova dva natjecanja smo osvojeno je ukupno 17 medalja, od toga su dva zlata, deset srebrnih i pet brončanih medalja. Na Čigra openu medalje su osvojili:
Antea Perić, Lejla Lea Kajfeš, Jan Becić, Petra Prlić, Katja Kajfeš srebrne, te brončane Naomi Čuić i Tamara Milić dok su na Dugo Selo openu medalje osvojili: zlato Ema Bakula i Meri Muža, srebrne Tonka Vasilić Dražić, Antea Perić, Matej Turković, Paula Kučiš, Jan Becić te brončane Gabriela Matković, Patrik Lončar, Nika Horvačić.

Igor Matić je kao izbornik ženske juniorske selekcije sudjelovao na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održalo od 01.10.-06.10. u Chuncheonu, Južna Korea dok je službeni fizio reprezentacije isto tako bila članica Taekwondo kluba Velika Gorica Lara Derdić Trifunović, inače zaposlenica Poliklinike T koja je zadužena za oporavak i rehabilitaciju svih naših sportašica i sportaša. Čestitke našem Igoru i Sari koji su u domovini taekwondoa predstavljali naš Grad i klub.

Ovo svjetsko prvenstvo okupilo je 967 sportašica i sportaša iz 127 država Svijeta što je do sad najbrojnije juniorsko svjetsko prvenstvo. Izvrsno organizirano sa odličnim i pristupačnim domaćinima. Isto tako kako je sve bilo izvrsno organizirano tako su i naši reprezentativci odradili ovo svjetsko prvenstvo izvrsno. Osvojili smo dva zlata, Oscar Kovačić(Prana-Karlovac) Magdalena Matić(Marjan-Split) i dvije bronce, Ema Bugarinović(Fox-Bjelovar) Marija Uglešić(Marjan-Split). Ovo je najveći uspjeh naših juniora na svjetskim prvenstvima. Kad dodamo i da smo osvojili prvo muško zlato koje do sad nismo nikad imali onda je uspjeh još i veći. Pored osvojenih medalja imali smo i dva peta te tri deveta plasmana. I kako to obično i bude kada je sve odrađeno izvrsno i kada su rezultati vrhunski, na kraju turnira jedna mala Hrvatska osvojila je u ukupnoj  konkurenciji sportašica nevjerojatno 3.mjesto dok su nam dečki bili četvrti. U konačnici kad bi se zbrajali cure i dečki mi bi završili na trećem mjestu iza reprezentacija Irana i Koreje. Koliko je to sve izvrsno govori činjenica da velike države koje ulažu u naš sport velike količine novaca gledaju nam u leđa i nemaju ni jedno osvojeno zlato, redom Kina, Velika Britanija, Francuska, Španjolska, Usa, Kanada, Ain(Rusia), Italia, Turska…- kazao nam je Igor.
Igor se nakon europskih postolja napokon popeo i na svjetsko postolje te podigao zasluženo osvojeni pehar u ženskoj konkurenciji. Igoru je ovo već osma godina kako je u stožeru juniorske reprezentacije i ovo mu je četvrto odrađeno svjetsko prvenstvo i do sad najveći uspjeh u karijeri.

Čestitke Igoru i svima natjecateljima i trenerima na ovim sjajnim vijestima !