Proteklog vikenda, 06.09-08.09. Taekwondo klub nastupio je na četvrtom izdanju jakog međunarodnog E2 turnira u Beogradu, koji se u sportskoj dvorani Ranko Žeravica održao pod simboličnim nazivom 4 Ex Yu Open 2024.

Na natjecanju je sudjelovalo  preko 450 natjecateljica i natjecatelja u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, a turnir se bodovao za europsku rang listu. Novost je i da će po toj rang listi od sljedeće godine biti organizirani pozivni Grand prix turniri na kojima će nastupiti najboljih 32-oje sa rang liste dok će na finalnom Grand prixu nastupiti najboljih 16 iz svake kategorije, a osvajači medalja bit će i novčano nagrađeni. Ovaj sustav natjecanja već dosta vremena postoji u seniorskoj konkurenciji na razini Svjetske rang liste, a ovo je po prvi puta da će juniori i kadeti dobiti ovakav sustav natjecanja ali trenutno samo na Europskoj razini.

Na ovom natjecanju smo nastupili sa pet naših sportašica. Najuspješnija naša  predstavnica bila je Lana Gavrilov, u prvom kolu bila je slobodna, a u četvrtfinalu juniorske kategorije do 49 kilograma je u fantastičnoj borbi porazila mađarsku predstavnicu Elizabet Toth. U polufinalu je ipak bolja bila Lucija Kalić iz Medvedgrada, koja je na kraju i osvojila zlatnu medalju.

Gavrilov je ovim sjajnim rezultatom osvojila i vrijedne bodove za europsku rang ljestvicu, što će joj na idućim natjecanjima omogućiti i bolji ždrijeb – kazao je trener i čelnik kluba Igor Matić.

Dora Habijančić je u kategoriji do 63 kilograma osvojila peto mjesto i malo je nedostajalo do medalje. U prvom nastupu je bila sigurna protiv predstavnice iz Srbije, dok je u borbi za medalju zaustavljena od predstavnice iz Crne Gore.

Lana HorvatKatarina Bačurin i Ema Bakula ovaj put su ipak ostale bez plasmana.

Još jedan odličan nastup i sjajni uspjeh Taekwondo kluba u jakoj konkurenciji za što im upućujemo čestitke !