Najmlađi članovi Maraton kluba Velika Gorica proteklog su vikenda nastupili na dva natjecanja Hrvatske atletske lige sjever. Limači i limačice natjecali su se u subotu u Kutini, a ostali uzrasti u nedjelju u Zagrebu na stadionu Mladosti.

Najvrijedniji rezultat ostvarila je Ana Trčak (2013. godište), pobijedivši u bacanju vortexa u konkurenciji dvanaest limačica iz osam klubova, s rezultatom 34,62 metra. Ana je bila odlična i u trčanju na 60 metara. S rezultatom 9,93 sekunde bila je peta među 19 natjecateljica.

I ostali limači i limačice bili su uspješni. Anamarija Jurić osvojila je deveto mjesto (od 31 natjecateljice) u trčanju na 60 metara, s rezultatom 10,67 sekundi. Na malo dužoj dionici od 200 metara Katarina Cindrić osvojila je 19. mjesto s rezultatom 40,39 sekundi. Obje su se djevojčice natjecale i u skoku u dalj, Anamarija Jurić osvojila je 14. mjesto s rezultatom 2,86 metara, a Katarina Cindrić 32. mjesto s rezultatom 2,22 metra. U kategoriji Limačice 2013, Ema Gilja osvojila je sedmo mjesto (od 18) na utrci od 200 metara s rezultatom 34,08 sekundi. U skoku u dalj Ema je bila šesta (od 23) s rezultatom 3,45 metara. Četiri limačice (Trčak, Cindrić, Jurić, Gilja) nastupile su i u štafeti 4x60m, osvojivši 18. mjesto.

Među limačima, Ivano Jurić je s rezultatom 36,66 sekundi osvojio osmo mjesto u utrci na 200 metara. U kategoriji Limači 2013 nastupio je Vigo Šušnjić u utrci na 200 metara, a s rezultatom 37,85 sekundi bio je deseti. Šušnjić je bio uspješniji u skoku u dalj, osvojivši šesto mjesto s rezultatom 3,22 metra. U kategoriji Limači 2012 je Denis Kujundžić osvojio deseto mjesto u utrci na 60 metara s rezultatom 10,24 sekundi. Denis je nastupio i u skoku u dalj, osvojivši 15. mjesto s rezultatom 3,21.

Rezultati iz Kutine su na sljedećem linku.

Na HALS-ovom mitingu u nedjelju u Zagrebu nastupili su kadeti i kadetkinje, a juniori i juniorke natjecali su se u seniorskoj konkurenciji. Martin Marčec (2005. godište) je u seniorskoj utrci na 1000 metara osvojio deseto mjesto, s rezultatom 2:58,61. U ženskoj seniorskoj utrci na 1000 metara sudjelovale su Brigita Grčić, Lucija Breljak i Zara Horvat, sve 2007. godište, osvojivši redom deveto, deseto i jedanaesto mjesto. Lucija i Zara postigle su svoje osobne rekorde.

Petar Lovrić završio je 19. u kadetskoj utrci na 300 metara,, s osobnim rekordom 50,95 sekundi. Niko Kelava trčao je na 1000 metara, a s rezultatom 3:26,70 (osobni rekord) završio je na sedamnaestom mjestu. Među mlađim kadetima, u utrci na 200 metara nastupili su Kristijan Matić i Bartol Pavelić, obojica s osobnim rekordima. Matić je s rezultatom 30,13 sekundi bio šesti, a Pavelić s rezultatom 31,93 sekunde je završio trinaesti. Bartol Pavelić natjecao se i u skoku u dalj, a s rezultatom 4,43 metra završio je šesti. Mlađih kadetkinja bilo je čak 55 u utrci na 200 metara, a naša Una Lovrić je sa svojim najboljim rezultatom 31,57 sekundi završila na 36. mjestu.

Rezultati naših s mitinga na Mladosti su na sljedećem linku.