Na Prvenstvu Balkana za seniore održanom 7./8.ožujka u Beogradu članica velikogoričkog karate kluba Ines Grdenić osvojila je srebro u kategoriji do 55 kilograma. Ovo je njezina prva seniorska medalja na ovom natjecanju. Ines je nastupila kao članica seniorske A reprezentacije. Na putu do zlata zaustavila ju je Crnogorka Maksimović.

Hrvatski karatisti su na seniorskom prvenstvu Balkana održanom u Beogradu prošlog vikenda osvojili 12 odličja, pet zlata, dva srebra i pet bronci.

Do naslov prvaka Balkana stigli su Ana Lenard (-61 kg), Lucija Lesjak (+68 kg), Enes Garibović (-75 kg), Anđelo Kvesić (+84 kg), te hrvatska muška reprezentacija u borbama. Osvajači srebrne medalje su Ines Grdenić (-55 kg) i Katarina Jeličić (-61 kg), a brončanog odličja Anita Tadić (-68 kg), Luka Kondić (-67 kg),  Leon Tomljanović (-75 kg), te hrvatska muška vrsta u katama i ženska u borbama.

U natjecanju veterana Hrvatska je osvojila još pet medalja, jedno zlato, jedno srebro i tri bronce.

Sudjelovala su 254 natjecatelja iz sedam zemalja.