Torino (11.12.2022.) – U Torinu je danas održano Europsko prvenstvo u krosu na kojem je nastupilo i osmero hrvatskih predstavnika, a prvi put je nastupila i naša seniorska mješovita štafeta u utrci na 4×1500 m.

U sastavu Hrvatske nastupila su i dva predstavnika Atletskog kluba Velika Gorica, Dino Bošnjak i Noa Tončinić.

Dino Bošnjak je bio član mješovite štafete 4 x 1500 m koja je na cilj stigla 13. u vremenu 19:04. Pojedinačna vremena naše štafete bila su Dino Bošnjak (4:00), Tea Faber (5:22), Marino Bloudek (4:23) i Bojana Bjeljac (5:20). Pobijedila je štafeta Italije (17:23), ispred štafeta Španjolske (17:24) i Francuske (17:31).

Nažalost, nije bilo značajnijih plasmana hrvatskih predstavnika u pojedinačnim utrkama jer su se svi plasirali iznad 80. mjesta. U utrci juniora na 6000 m Hrvatska je imala 3 predstavnika i to Nino Jambrešić koji je na cilj stigao 83. u vremenu 19:54, Noa Tončinić koji je bio 91. (20:55) i Marian Bakšić koji je bio 95. (21: 15). S ovim plasmanima osvojili su 19. mjesto u ekipnom poretku. U utrci juniorki na 4000 m jedina hrvatska predstavnica Lorenu Bartaković na cilj je stigla 82. u vremenu 15:48.

Utrku juniora na 6000 m naš Noa Tončinić završio je u vremenu 20:50 i zauzeo 91. poziciju.

Iako se naši trkači nisu najbolje snašli na neugodnom torinskom blatu zasigurno su stekli jedno bogato iskustvo međunarodnog natjecanja.

Utrke je pratio i Damir Bošnjak, glavni trener Atletskog kluba Velika Gorica u ulozi izbornika reprezentacije.