Ovoga vikenda u dvorani Zamet u Rijeci održano je otvoreno prvenstvo Hrvatske u karateu pod nazivom CROATIA OPEN.

Na CROATIA OPENU nastupilo je 1464 natjecatelja iz 27 država, ukratko na jednom mjestu okupili su se ponajbolji karate natjecatelji. Turnir je imao veliku važnost zbog toga što je bio zadnji izborni turnir za odlazak za Svjetsko kadetsko, juniorsko i U21 prvenstvo koje se početkom listopada održava u Veneciji, Italija.
“Karate klub Velika Gorica nastupio je sa ukupno 14 natjecatelja u 16 kategorija, a osvojene su tri medalje.
Franka Jerkin je u kategoriji U14 -49 kg osvojila srebrnu medalju dok su Petar Orešković u seniorima -60kg i Nikola Huzjak u juniorima -76kg, osvojili broncu.
Ostali naši borci su pružili odlične borbe, no nažalost nismo došli do medalje. Najbliže medalji su bili Ema Jukić u juniorkama -48kg izgubivši za broncu, isto kao i Katja Braica u juniorkama -59kg. Također, Noel Jeromić je u juniorima -76kg izgubio u 4.-oj polufinalnoj borbi koju je morao predati zbog ozljede koljena, tako da u meču za broncu nije niti nastupao.
Odlična vijest za sve nas je osiguran plasman naše Eme Jukić na Svjetsko prvenstvo u kategoriji juniorki -48kg kao najbolje nakon 4 održana bodovna turnira. Ema je i prije ovog zadnjeg turnira imala veliku prednost, no ipak trebalo je odraditi i tak zadnji turnir. Još su nastupili Mia Čunčić, Luka Lukačić, Nikola Huzjak, Nika Mirosavljević, Matea Kordić, Lucija Kirinić i Ema Filković
– prenio nam je dojmove sa natjecanja Goran Živković, trener i čelnik kluba.
Šansu za plasman imali su i David Lovrinović u kadetima -70kg i Vito Hulina u kadetima -57kg, no trebalo je barem ući u finale, što nažalost nisu uspjeli. Čestitke svima koji su nastupali, a pogotovo Emi Jukić koja će svoj grad, klub i zemlju predstavljati na ovom najvećem karate natjecanju na Svijetu. Emu očekuju klupske pripreme i završne pripreme sa reprezentacijom, nakon čega odlazi put Venecije.

Čestitke svima na postignutim rezultatima a Emi želimo puno uspjeha na svjetskoj smotri !