U Hotelu Medena u Trogiru, od 18.-24.6. 2021. odigrano je kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu na kojem je sudjelovao i Šahovski klub Polet iz Buševca sa čak 17 kadeta i kadetkinja. Polet je tradicionalno uspješniji u ženskoj konkurenciji pa su tu tradiciju nastavile kadetkinje i ove godine osvojivši dva pehara i jednu medalju.  Melanija Đurašin je u konkurenciji do 7 godina osvojila drugo mjesto i pravo nastupa na Europskom prvenstvu 2022.godine, Marta je osvojila 3.mjesto u konkurenciji do 15 godina a Sara Horvačić, koja je igrala u konkurenciji do 11 godina bila je druga najuspješnija kadetkinja do 10 godina i osvojila srebrnu medalju. Vito Jurić (U11) i Maja Kos (U9) osvojili su 4. mjesto dok je Larisa Živčec (U9) završila je na 5 mjestu. Odličan rezultat ostvario je i Nikola Kos (U13) osvajanjem 7. mjesta dok su 8. mjesta osvojili Fran Rautner (U15) i Gabriel Šoštarić (U9). Preko 50 % bodova osvojio je Ivan Horvat (U11) a s osvojenih 50% bodova i manje prvenstvo su završili Dominik Đurašin (U11), Maro Lasić (U9), Marko Živković (U9), Mihael Matković (U13), Stjepan Horvačić (U13) i Mihael Šoštarić (U7).

Zadnjeg vikenda u lipnju krenule su i seniorske lige. Polet je ove godine prijavio i treću seniorsku ekipu koja se natječe u V. ligi centar a ekipu čine isključivo kadeti kojima će liga poslužiti kao trening za predstojeće kadetske i juniorske lige. ŠK Polet je u prvom kolu gostovao kod ekipe ŠK Jakovlje u gostima i ostvario visoku pobjedu 5,5:0,5. Za Polet su igrali Delibašić, Rautner, Jurić, Matković, Horvat i Đurašin koji je jedini remizirao. Druga ekipa, koja igra u IV ligi, pobijedila je na gostovanju ŠK Jaska s 5:1 i to s 4 pobjede i dva remija. Prva ekipa Poleta koja igra u II ligi odigrala je 3:3 sa ŠK Garešnica a izgubila od Krapine s 4:2. Dan prije odlaska u Krapinu, gdje se igrao prvi krug lige, razboljela su se dvojica igrača Poleta pa je ekipa oslabljena odigrala dva kola i osvojila samo jedan meč bod.