Karatašima Velike Gorice je počela rano sezona sudjelovanjem ne međunarodnom turniru MEĐIMURJE OPEN koji je u Čakovcu okupio 813 natjecatelja iz 107 klubova i 12 država.
– Nama je posebno važan ovaj turnir jer je 3. po redu oko ukupno 4 bodovna turnira za Svjetsko prvenstvo za kadete, juniore i U21 koje će se početkom listopada održati u Veneciji, Italija.
Ukupno smo nastupili sa 12 natjecatelja u isto toliko kategorija, a osvojili smo čak 7 medalja, od čega 2 zlata i 5 bronci. U Čakovec su putovali samo kadeti i juniori, tj. svi koji love mjesto za Svjestko prvenstvo. Matea Kordić je trebala biti naš 13. natjecatelj, no nažalost nije nastupila zbog bolesti.
Osvojili smo 2 velika zlata u režiji Eme Jukić u juniorkama -48kg i Davida Lovrinovića u kadetima -70kg. Oboje su se uz Vitu Hulinu u kadetima -57kg približili tom mjestu za odlazak na Svjetsko prvenstvo, no ostao je još zadnji i najvažniji turnir, a to je CROATIA OPEN koji se održava idući vikend i nosi puno bodova
– kazao nam je trener i čelnik kluba kluba Goran Živković.
Osim Davida i Eme, medalje su još osvojili Ema Filković u juniorkama -66kg, Nikola Huzjak i Noel Jeromić u juniorima -76kg, Vito Hulina u kadetima -57kg, te Lucija Kirinić u juniorkama -48kg.
Na turniru su još nastupili Mia Čunčić, Katja Braica, Nika Mirosavljević, Luka Lukačić i Petar Krešimir Krmpotić a i njima je nedostajalo sportske sreće do medalje.