Atletičari Maraton kluba nastavljaju sa uspješnim rezultatima na nekoliko natjecanja u svojim kategorijama. U petak, 10.6.2012. nastupili su sa 6 seniora na jubilarnom 10. izdanju Karlovačkog cenera, 11. i 12. lipnja 2022., na Sportskom parku Mladost u Zagrebu održan je Međunarodni Atletski miting HAAK Mladost gdje Atletsku školu Maraton kluba Velika Gorica predstavljalo je 10 atletičara s ukupno 17 nastupa u 9 različitih disciplina. Na samom mitingu sudjelovala su 52 kluba ubrajajući goste iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Srbije, Njemačke i SAD-a, uz 326 natjecatelja dok je Tena Martinec nastupila za Hrvatsku atletsku reprezentaciju na Balkanijadi za mlađe juniore/ke., koje se održalo 12.06.2022. u Baru u Crnoj Gori.

Karlovački cener ujedno je bio i prvenstvo Balkana na 10 km, što je privuklo jaku domaću i stranu konkurenciju. Rezultati velikogoričkog kluba – Lana Pečnik s vremenom 46:43 zauzela je ukupno 22. mjesto te 12. mjesto u kategoriji Ž35, Vedrana Janjić, kojoj je ovo prva utrka nakon kraće stanke zbog ozljede odlično se snašla te utrku završila za 49:24, čime je zauzela ukupno 39. poziciju i 19. mjesto u kategoriji Ž35, a od muških predstavnika prvi u cilj ulazi Bruno Škrinjarić s vremenom 34:10 koji je zauzeo 15. mjesto u ukupnom poretku, Vedran Planinšek u vremenu 38:50, zauzeo je 19. mjesto i ukupno 6. u kategoriji M35, Josip Martinović u vremenu 40:10, 35. mjesto ukupno, 10. u kategoriji M35 i Matej Janjić u vremenu 40:15, 37. mjesto ukupno, 11. u kategoriji MS.

Atletski miting HAAK Mladost – Prvog dana natjecanja odličan nastup imala je kadetkinja Tena Petračić, koja trku na 1500 m završava s vremenom 4:55,93 min., čime je zauzela ukupno drugo mjesto i osvojila srebrnu medalju. U vrlo jakoj konkurenciji utrke seniorki na 400 m, Nina Vuković osvaja brončanu medalju s vremenom 55:69 s., a ispred nje po plasmanu našle su se Aleksandra Pešić (OAK-Košutnjak Beograd) i kao prvoplasirana Veronika Drljačić (AK Križevci). Žal za propuštenom medaljom adresiran je na sjajnog Martina Marčeca na utrci od 1500 m u kategoriji seniora, jer je za trećeplasiranim trkačem u cilj utrčao sa zakašnjenjem od samo 41 stotinku sekunde, iako je postavio svoj novi osobni rekord s vremenom 4:31,87 min.

Drugi dan natjecanja bio je još uspješniji za naš Maraton klub, u režiji istih atletičarki, samo u drugim disciplinama. Tena Petračić na trci od 600 m zauzima prvo mjesto i osvaja zlatnu medalju u kategoriji kadetkinja te je ujedno rezultatom 1:40,14 min ispunila normu potrebnu za nastup na državnom prvenstvu sljedećeg tjedna u Varaždinu. Još impresivniji rezultat na 800 m ostvaruje Nina Vuković, koja je ovu dionicu istrčala za 2:08,47 min., i na superioran način dodala još jednu medalju u svojoj bogatoj kolekciji zlatnih medalja.

Na ovom mitingu za Atletsku školu još su nastupili: Viktor BenedettiTara PetračićAnja PetračićLivia DebelićEma VukovićLucija Sever i Zeta Hećimović Obradović.

Tena Martinec je kao članica Hrvatske atletske reprezentacije nastupila na Balkanijadi za mlađe juniore/ke., koje se održalo 12.06.2022. u Baru na crnogorskom primorju. Tena je nastupila na utrci od 800 m te s vremenom 2:20,78 ukupno zauzela 8. mjesto. Svaka čast tena na reprezentativnom nastupu!

Slijedećeg vikenda na rasporedu Hrvatskog atletskog saveza je Prvenstvo Hrvatske za kadete i mlađe kadete u Varaždinu.

Ukupni rezultati Karlovačkog cenera su dostupni ovdje, rezultati HAAK Mladost mitinga su dostupni ovdje, rezultati Balkanijade su dostupni ovdje, a velika fotogalerija će uskoro biti dostupna na našim Facebook stranicama.