U nedjelju 10.04.2022.u organizaciji Hrvatskog taekwondo saveza održalo se prvenstvo Hrvatske za juniore/juniorke, Na natjecanju je nastupilo 170 natjecatelja iz 38 klubova. Taekwondo klub Velika Gorica na ovom natjecanju nastupio je sa pet natjecatelja. Klub i Grad Veliku Goricu predstavljali su Marinela Bašković -46kg, Sara Habijančić i Sara Anđelić -59kg, Ema Kučiš +68kg i Lucijan Kompes -68kg. Ema i Lucijan su nažalost izgubili u borbama za medalju i tako osvojili 5.mjesto. Sara Anđelić i Marinela Bašković zaustavljene su polufinalnim borbama i zasluženo osvojile brončane medalje. Sara Habijančić je u vrlo neizvjesnoj i vrlo zahtjevnoj finalnoj borbi, pokleknula  od protivnice iz Knina i tako postala viceprvakinjom Hrvatske za 2022.godinu. Naše juniorke su sa ovim rezultatima zauzele visoko 6.mjesto u poretku 38 klubova, što je izuzetno vrijedan rezultat.

Čestitke svima, a najveće čestitke zasluženo idu našim osvajačicama medalja.