Nakon jedanaest dana boravka u Pragu (17.8.-28.8.2016.) na Europskom prvenstvu za mlade u šahu vratili su se Marta Trgovac i Nikola Kos, kadeti ŠK Polet Buševec, koji su tamo igrali i prezentirali Hrvatsku.

marta-u-pragu
Marta u Pragu

Marta je igrala u kategoriji kadetkinja do 10 godina i u konkurenciji 106 natjecatelja iz 49 država i ispunila je očekivanja svojih trenera i izbornika. Osvojila je 5 boda što je preko 50 % i zauzela 32. mjesto i osvojila je 40 novih rejting bodova. Po rejtingu je bila 56 na startnoj listi i s njenim rezultatom su nadležni zadovoljni. Spada među 6 hrvatskih kadeta od 14 koji su osvojili preko 50% bodova.

nikola-prag-2016
Nikola u Pragu

Nikola je igrao u kategoriji do 8 godina a u konkurenciji 105 mladih šahista iz 49 država osvojio je 3,5 boda i zauzeo 77. mjesto. Ako znamo da je bio po rejtingu 79. igrač po jačini osvojeno mjesto nije neuspjeh. Oni koji su svakodnevno pratili odigrane partije primijetili su da je Nikola pod dojmom atmosfere radio greške koje inače ne radi i vjeruje se da će slijedeću priliku bolje iskoristiti. Ipak je Nikola u svibnju navršio tek 8 godina.