U subotu i nedjelju, 03. i 04.07.2021., stadionu SRC „Mladost” u Čakovcu održano je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za juniore/ke u organizaciji Atletskog kluba „Međimurje” Čakovec. Nastupio je 31 klub i 249 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Iz Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica nastupile su juniorke  Nina Vuković na 400 m i 800 m, Anja Petračić na 3000 m sa zaprekama, Lucija Sever na 800 m i junior Martin Marčec na 5000 m dok su iz Atletskog kluba Velika Gorica nastupili Noa Tončinić i Borna Čeran na 800 i 1500 m.

Prvog dana natjecanja Nina Vuković osvojila je zlato u disciplini 400 m sa vremenom 56,01 sekunde, Noa Tončinić zlato na 1500 m sa vremenom 4:04,22, Anja Petračić bila je sedmoplasirana u utrci na 3000 m sa zaprekama sa vremenom 14:25,88 minute kao i Borna Čeran sa rezultatom 4:16,86.

Drugog dana Prvenstva Hrvatske u disciplini 800m nastupile su Nina Vuković i Lucija Sever iz Maraton kluba i Noa Tončinić i Borna Čeran iz Atletskog kluba.  Na ovoj dionici Nina je apsolutno kontrolirala trku od starta do ulaska u cilja  s vremenom  2:11,84 minute i osvojila titulu najbolje Hrvatske juniorske osamsto-metrašice, Noa je postao doprvak Hrvatske na 800m sa vremenom 1:55,66, Borna Čeran u istoj disciplini zauzeo je 7. mjesto sa rezultatom 2:00,79 a Lucija Sever zauzela je 16. mjesto s rezultatom 2:37,52 minute. Martin Marčec  nastupio je na trci na 5000 m i osvojio 6. mjesto s vremenom 17:56.18.

Nakon niza uspješnih rezultata tijekom godine atletičari odlaze na kraći odmor je već kroz desetak dana počinju pripreme za novu sezonu.

Ukupni rezultati Prvenstva Hrvatske za juniore/ke su dostupni ovdje.