Na zagrebačkom velesajmu u subotu, 22.01.2022., održano je dvoransko „Otvoreno prvenstvo grada Zagreba” u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza. Na ovom atletskom natjecanju sudjelovalo je sedam članova Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica, uz velik broj domaćih i inozemnih atletičara. Natjecanje je obilježilo pregršt dobrih rezultata i sedam novih hrvatskih dvoranski rekorda.

Nina Vuković, koja je još uvijek mlađa seniorka osvojila je prvo mjesto u ovoj disciplini na 600 m. Nina se od samog starta izdvojila na čelo trke i kroz cilj je prošla kao prvoplasirana s vremenom 1:33,67, što je bilo i najbolje vrijeme dana na 600 m okrunjeno zlatnim odličjem. Inače u ovoj disciplini još su nastupale U disciplini na 600 m nastupile su i Tena Martinec koja je osvojila četvrto mjesto s vremenom 1:36,89, Ema Martinec koja je bila sedma s vremenom 1:41,26 i Lucija Sever koja je osvojila deveto mjesto u vremenu 1:44,88.

U disciplini brzo hodanje na 3000 m Berislav Devčić osvojio je 3. mjesto s ciljnim vremenom 17:27,28, u disciplini trčanja po atletskoj stazi na 3000 m Anja Petračić se plasirala na trinaesto mjesto s vremenom 12:44,55 dok je posljednji nastupio junior Viktor Benedetti u disciplini 200 m za seniore koji je osvojio 25. mjesto s vremenom 25,69 sec.

Odličan početak atletske dvoranske sezone za atletičare nastavlja se već idućeg vikenda na istom mjestu, kada je Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe seniore/ke.

Ukupni rezultati Otvorenog prvenstva grada Zagreba su dostupni ovdje, a velika fotogalerija će uskoro biti dostupna na našim Facebook stranicama.