Rukometaši Gorice prošlotjednom pobjedom protiv Umaga (28:26) su osigurali Ligu za poredak čime je napokon nakon tri godine izbjegnuta borba za ostanak u prvoligaškom društvu. Time je ispunjen i jedan od klupskih ciljeva, jer u preostale četiri utakmice tek se domaći susret sa Splitom može okarakterizirati „lako ćemo“, jer u međuvremenu Goričani trebaju odraditi i susrete protiv Dubrave, Vraždina 1903 i Kaštela. U prvom od njih, u susjedskom derbiju Dubrava je bila bolja te je zasluženo upisala pobjedu 35:25.

3417-300x199

Za razliku od dečkiju, uspješne su bile rukometašice Gorice i Udarnika koje su u 16. kolu Treće lige upisale pobjede. Gorica je dva boda uzela u gostima u Petrinji gdje je s 36:30 svladala Petriniu uz odličnu igru Mateje Kovač i Danijele Mihaljević koje su kombinirano postigle 18 pogodaka. Kurilovčanke su pak u Srednjoškolskoj dvorani u nastavku susreta slomile otpor rukometašica Trnine porazivši ih s 32:25, nakon što je rezultat u prvih trideset minuta igre bio 16:16. Udarnik se pobjedom bodovno na vrhu poravnao s drugom ekipom Sesveta Agroproteinke i Siska koje imaju po 24 boda, dok Gorica na svom kontu ima 18 bodova i trenutno je petoplasirana ekipa prvenstva.