3505-300x238Košarkaši Gorice na gostovanju u Osijeku su došli do vrlo važne pobjede u očuvanju prvoligaškog statusa. Domaće košarkaše iz Vrijednosnica maestralni Goričani, koji su svih četrdeset minuta bili „unutra“ porazili su s 98:85. Domaćini su rezultatsku ravnotežu držali do sredine prvog dijela nakon čega Gorica po prvi puta stječe osjetniju prednost, devet poena. Tek nakratko se moglo odahnuti, jer su domaćini do odlaska na odmor zaostatak smanjili na samo tri poena. Ključna dionica na putu k pobjedi bila je treća četvrtina u kojoj su igrači trenera Zvonimira Kovačevića fantastičnom igrom stekli dvoznamenkastu prednost koju domaćini više nisu uspjeli ugroziti. Ključan igrač u tim trenucima bio je Dominik Herendić koji je povezao dvije uzastopne trice. No, prvo ime susreta bio je nazaustavljivi David Ušić koji je susret završio s dvoznamenkastim učinkom od 35 poena i 15 skokova. Bila je to igra za svaku pohvalu kako njega, tako i cijele momčadi koja je djelovalo kao jedno. A kada je tako onda niti pobjeda koja je vratila osmjeh na lica klupskih operativaca nije upitna.