Gorica je trenutno lider Paket 24 Premijer lige, pobjedom od 39:26 nad Dubrovnikom minule subote gotovo su osigurali Ligu za prvaka. Do kraja preostala su još tri kola, uslijedit će gostovanje kod riječkog Zameta, slijedi još jedan gostujući susret – i to onaj derbi protiv Dubrave u Zagrebu – da bi regularni dio završili na domaćem parketu protiv Sesveta.

Hrvoje Ceković i Ivan Laljek; foto: Vitomir ŠTUBAN

U susretu protiv posljednjeg Dubrovnika nije bilo nikakve neizvjesnosti. Od početnih minuta prednost je samo rasla, a završnih +13 je realan odnos snaga na parketu. Kod domaćina je opet nepogrešiv bio Davor Ćavar, najbolji sportaš Velike Gorice u 2019.godini, sa 13 zgoditaka, ostali su ga kvalitetno pratili (Vrdoljak 5, Žarković i Vrbić po 4, Laljek 3). Vratari su sakupili 19 obrana, Sladoljev se posebno istaknuo u nastavku. Jedino što žalosti je činjenica da utakmice vodećeg sastava Premijer lige prati mali broj gledatelja. Projekt Gorice zasigurno zaslužuje barem 300-400 poklonika ovog športa, a takvih u Velikoj Gorici zasigurno ima.